• صفحه اصلی / مقابله با آلودگی هوا و توجه به محیط زیست در انتخاب و داوری آثار جشنواره عکس و کارتون خودرونما مورد نظر است.

مقابله با آلودگی هوا و توجه به محیط زیست در انتخاب و داوری آثار جشنواره عکس و کارتون خودرونما مورد نظر است.

جشنواره عکس و کارتون خودرونما به محیط زیست و هوای پاک توجه دارد

مقابله با آلودگی هوا و توجه به محیط زیست در انتخاب و داوری آثار جشنواره عکس و کارتون خودرونما مورد نظر است.

به گزارش جشنواره عکس و کارتون خودرونما، کامبیز درم بخش؛ عضو هیات انتخاب و داوری این جشنواره گفت: در این جشنواره سعی می شود طرح ها و آثاری که درباره استفاده صحیح از خودرو، فرهنگ سازی درباره ترافیک، مبارزه با آلودگی هوا و حفظ محیط زیست است در نظر گرفته شود.

  • درج در يکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۵:۰۰

درم بخش افزود: ما هر روز با خودرو سر و کار داریم و خودرو بخشی از زندگی ماست اما مساله مهم استفاده صحیح از خودروست تا وسیله ای که مورد نیاز ماست به دشمن ما تبدیل نشود. جشنواره عکس و کارتون خودرونما و رویدادهای دیگر در این زمینه می توانند آگاهی بدهند تا تاثیراتی روی مردم و سازندگان خودرو داشته باشد. خودروها باید از ایمنی برخوردار باشند و از سوی دیگر مردم هم درست از خودرو استفاده کنند تا کار به تعطیلی مدرسه و دانشگاه به خاطر آلودگی هوا نرسد.

داور جشنواره عکس و کارتون خودرونما" کاریکاتوریست ها تاکنون درباره خودرو، ایمنی و مسایل زیست محیطی زیاد کار کرده اند و انتقادات خود را بیان کرده اند اما متاسفانه تاثیر لازم را نداشته است و امیدورایم این جشنواره ها بتواند تاثیرگذار باشد.

درم بخش افزود: متاسفانه در کشور ما عده ای بی دلیل از خودرو استفاده می کنند و در جایی خواندم که ایرانی ها از خودرو استفاده های مختلف می کنند، از جمله اینکه از خودرو به جای پالتو استفاده می کنند و وقتی هوا سرد است در خودرو می نشینند یا با بوق زدن با هم گفتگو می کنند. بنابراین باید درباره استفاده از خودرو آگاه سازی شود.

درم بخش با تاکید بر ایمنی و سلامت در تولید خودروها گفت: سلامت خودروها یا استفاده از خودروهای زیست محیطی می تواند در این رویدادها مورد توجه قرار گیرد. در شهر پکن در کشور چین حدود شش میلیون خودرو وجود دارد اما بوی گازوییل و بنزین احساس نمی شود، بنابراین سلامت و ایمنی خودروها اهمیت بسیاری دارد.

هفته نامه "خودرو امروز" با هدف ترغیب هنرمندان حرفه ای به تولید آثار هنری ارزشمند در حوزه خودرو، خلق آثاری با نگاه ویژه به نقش خودرو در زندگی و کشف استعداد های هنری جوان و ویژه در حوزه صنعت خودرو و حمل و نقل جشنواره خودرو نما را در دو شاخه عکس و کارتون برگزار می کند و علاقمندان برای شرکت در این جشنواره می توانند تا صبح نهم دی ماه امسال آثار خود را به سایت جشنواره به نشانیwww.carsfestival.com ارسال کنند.