• صفحه اصلی / برگزیدگان جشنواره عکس و کارتون خودرونما معرفی شدند

برگزیدگان جشنواره عکس و کارتون خودرونما معرفی شدند

برگزیدگان جشنواره عکس و کارتون خودرونما معرفی شدند

رونمایی از کتاب جشنواره و آغاز نمایشگاه در پردیس ملت

نمایشگاه جشنواره عکس و کارتون خودرونما با معرفی برگزیدگان عصر چهارشنبه چهارم بهمن ماه در پردیس ملت گشایش یافت.

  • درج در پنجشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۹:۰۰

 

به گزارش روابط عمومی جشنواره عکس و کارتون خودرونما، در مراسم اختتامیه این جشنواره که با حضور هنرمندان و مدیران صنعت خودرو برگزار شد، فریبا اباذری؛ دبیر جشنواره گفت: بذر جشنواره عکس و کارتون خودرونما سال 1393 در جشنواره مطبوعات و خبرگزاری ها کاشته شد و برگزارکننده جشنواره موضوع فرهنگ سازی در خودرو را مطرح کرد اما امکان برگزاری جشنواره در ان زمان فراهم نشد تا اینکه امسال با حمایت های حامیان این اتفاق شکل گرفت.

اباذری با ارائه گزارشی از جشنواره گفت: سه هزار و 736 اثر از 31 استان کشور؛ در بخش عکس حرفه ای دو هزار و 248 اثر در بخش تک عکس و 452 عکس در بخش مجموعه عکس و در بخش عکس مردمی 381 عکس و در بخش کارتون 416 اثر به دبیرخانه جشنواره رسید که هیات انتخاب و داوری از بین آثار رسیده، 139 اثر از 111 هنرمند؛  در بخش تک عکس حرفه ای 60 عکس و در بخش مجموعه عکس حرفه ای شش مجموعه عکس، در بخش عکس مردمی 33 عکس و در بخش کارتون نیز 40 اثر را به برای جشنواره انتخاب کرد.

اباذری در ادامه افزود: این جشنواره تلاشی برای تعامل هنرمندان با مدیران خودروسازی در راستای فرهنگ سازی است و امیدواریم با حمایت دو حوزه هنر و صنعت شاهد تداوم و رشد این جشنواره باشیم و جشنواره در دوره های بعد به صورت بین المللی برگزار شود.

علی شکوهی؛ مدیر بازاریابی گروه  آرین نیز در این مراسم گفت: از برگزاری این جشنواره که ارتباطی را بین هنر و صنعت برقرار کرد، قدردانی می کنم. صنعت خودرو در حوزه کسب و کار و تولید بدون ارتباط با هنر است و جشنواره خودرونما فرصتی است تا از ظرفیت هنر در حوزه خودرو استفاده شود.

بهرام عظیمی؛ داور بخش کاریکاتور جشنواره عکس و کارتون خودرونما نیز در این مراسم گفت: این جشنواره به صورت حرفه ای برگزار شده است و تولیدکنندگان خودرو می توانند از هنر استفاده کنند اما متاسفانه سیستم تولید و فروش خودرو در کشور ما احساس نمی کند که به استفاده از هنر نیاز دارد و من از بزرگترین منتقدان تولیدکنندگان خودروی داخلی هستم.

عظیمی خطاب به تولیدکنندگان خودرو گفت: خودروسازان عزیز می توانید از هنرمندان بسیار استفاده کنید البته نه به این معنی که هنرپیشه های مشهور را برای تبلیغ سوار خودرو کنید، اگر دلسوز مردم هستید می توانید از هنر و هنرمندان استفاده کنید.

مسعود زنده روح کرمانی؛ داور بخش عکس این جشنواره نیز با ضرورت تعریف خودروی استاندارد از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت بیانیه هیات داوران بخش عکس جشنواره را خواند و گفت: جشنواره عکس و کارتون خودرونما باید بر رونق بخشی دو حوزه هنر و صنعت خودرو اتکا کند و در این میان فاصله ایجاد شده بین هنر و صنعت را کاهش دهد تا در آینده نزدیک شاهد همراهی و همکاری این بخش اقتصادی مهم کشور در حرکت های فرهنگی باشیم. مهم است که هنرمندان بویژه عکاسان توجه نموده و در دوره های آینده با تلاش بیشتری با این حرکت فرهنگی، هنری همکاری کنند.

زنده روح کرمانی در ادامه گفت: تداوم یک حرک فرهنگی نیازمند دبیرخانه دائمی و ارتباط تنگاتنگ با هنرمندان است و بر این باوریم که این نکته از ذهن برگزارکننده دور نمانده و در اسرع وقت برای تداوم این جشنواره و ارتباط مستمر با هنرمندان، هنردوستان و اهالی صنعت خودروسازی دبیرخانه دائمی ان را فعال نماید. هرحرکت فرهنگی؛ هنری نیازمند حضور بخش بزرگی از جامعه هدف است. در نخستین گام این تلاش شایسته تقدیر است اما با تداوم و تبلیغات گسترده طیف وسیعی از هنرمندان می توانند با این حرکت فرهنگی بیشتر آشنا شوند و در دوره های بعد شاهد حضور چشمگیر آنان باشیم. مهمترین بخش یک جشنواره حمایت های اقتصادی است که می بایست با حضور صنعتگران خودروساز به عنوان قطب اقتصادی مهم این کشور پشتیبانی شود و امید داریم که این حرکت شایسته در سال های آینده چشمگیرتر باشد تا بتواند گامی موثر برای فرهنگ سازی جامعه بردارد.

در ادامه این مراسم با حضور دبیر و داروان جشنواره، برگزارکننده، مدیران صنعت خودرو جوایز برگزیدگان اهدا شد.

در بخش کارتون که کامبیز درم بخش، بهرام عظیمی و مسعود شجاعی طباطبایی آثار را داوری کردند، جایزه اول شامل تندیس جشنواره، لوح تقدیر و 40 میلیون ریال به محمود نظری از همدان، لوح تقدیر و جایزه نقدی 30 میلیون ریالی نفر دوم به مهناز یزدانی از اصفهان و جایزه سوم شامل لوح تقدیر و 20 میلیون ریال احسان گنجی از دهدشت کهگیلویه و بویر احمد اهدا شد و ابوالقاسم طحانیان از برازجان بوشهر، سامان ترابی از اهواز و مهدی عزیزی از اراک تقدیر شدند.

داوری بخش عکس جشنواره خودرونما

آرا مسعود زنده روح کرمانی، مجتبی آقایی و جاوید نیک پور بر عهده داشتند.

در بخش عکس مردمی صادق کهنسال از خراسان رضوی با دریافت تندیس، لوح تقدیر و 15 میلیون ریال، محمدمهدی ورال از قم با دریافت لوح تقدیر و 10 میلیون ریال جایزه نقدی و عباس پورجعفری راوری از کرمان با دریافت لوح تقدیر و 5 میلیون ریال جوایز اول تا سوم را دریافت کردند و جواد پرست از خراسان رضوی و مهلا نوری امامزاده از اصفهان تقدیر شدند.

در بخش عکس حرفه ای در بخش تک عکس فرناز دمنابی از تهران اول شد وتندیس جشنواره، لوح تقدیر و 40میلیون ریال جایزه نقدی دریافت کرد، لوح تقدیر و 30میلیون ریال جایزه نفر دوم به حمیدرضا امیری متین از همدان و جایزه نفر سوم شامل لوح تقدیر و 20 میلیون ریال به حمید سلطان آبادیان از خراسان رضوی اهدا شد و پوریا پاکیزه از همدان، محمد قدمعلی و شورش مباشری از تهران تقدیر شدند.

در بخش مجموعه عکس حرفه ای جلال شمس آذران از آذربایجان شرقی، محمد باقر عسگرپور از اهواز و عبدالله حیدری از تهران برگزیده شدند و لوح تقدیر و 17میلیون ریال جایزه نقدی دریافت کردند.

در ادامه مراسم کتاب جشنواره عکس و کارتون خودرونما شامل آثار این جشنواره رونمایی شد.

پس از مراسم اختتامیه و اهدای جوایز، نمایشگاه آثار جشنواره عکس و کارتون خودرونما در گالری پردیس ملت گشایش یافت. این نمایشگاه تا هشتم بهمن ماه جاری ادامه دارد.

"هفته نامه خودرو امروز" با هدف ترغیب هنرمندان حرفه ای به تولید آثار هنری ارزشمند در حوزه خودرو، خلق آثاری با نگاه ویژه به نقش خودرو در زندگی و کشف استعداد های هنری جوان و ویژه در حوزه صنعت خودرو و حمل و نقل جشنواره عکس و کارتون خودرونما را برگزار کرده است.